Lato w pełni, a w Mrągowie na początku sierpnia rozgrywane są niezwykłe regaty !

merure-mragowo-spamazury-pl-logo

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza żeglarki i żeglarzy do Mrągowa na regaty żeglarskie Hotel Mercure Cup 2016. Regaty odbędą się w sobotę 6 sierpnia na jeziorze Czos. Regaty typu otwartego tzw Open. Klasyfikacja będzie prowadzona w dwóch grupach otwartopokładowej i kabinowej. Jachty wystartują ze wspólnego startu.

Organizator regat i sponsor tytularny Hotel Mercure Mrągowo dodatkowo zapraszają:

  • na stateczek wycieczkowy, do oglądania rywalizacji zawodników w trakcie wyścigów
  • na pokazy ratowania tonących w wykonaniu WOPR Mrągowo
  • wieczorne After Party dla zawodników i kibiców w Hotelu Mercure (wstęp odpłatny dla kibiców 30 zł – ilość miejsc ograniczona).
  • Ekofitnik. Do grona współorganizatorów regat dołącza Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, która wraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska przygotowuje Ekofitnik – piknik ekologiczny będący połączenie zbaw na swieżym powietrzu i degustacjami potraw i smakołyków eko.
  • Na konkurs fotograficzny – pt „żagle w zbliżeniu ” zwycięzców ogłosimy podczas regat finałowych 27 sierpnia podczas koncertu galowego, gdzie gwiazdą będzie „Enej” (regulamin konkursu wkrótce)

 

 

Zawiadomienie o regatach Hotel Mercure Cup 2016

Instrukcja żeglugi

 

 

Program i plakat Ekofitniku

Sponsorem tytularnym regat jest Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa.

Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa od lat wspiera sport i żeglarstwo. To ikona i symbol mazurskich hoteli. To wizytówka Mrągowa. Od przeszło 30 lat gościł i gości gwiazdy i osobistości.  Znany jest z niezwykłej troski o swoich gości i bardzo atrakcyjnej i bogatej oferty turystycznej i konferencyjnej. Lokalizacja nad wschodnim brzegiem J.Czos gwarantuje spokój gwarancję wypoczynku i wspaniały widok na akwen.

Bogatą ofertę hotelową która słynie z SPA  i strefy wellness uzupełnia latem plaża i port z wypożczalnią sprzętu wodnego. Regaty Hotel Mercury Cup 2016 impreza przygotowana przez tych który kochają wodę dla tych którzy kochają wodę.

116

 1716

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kibicowanie z lądu:

Główny akwen wyścigów znajdować się będzie po północnej stronie jeziora. Zmagania doskonale będą widoczne z pomostów Eko-mariny, pomostów plaży Hotelu Mercure Mrongowia i nabrzeża przy amfiteatrze. Doskonałym miejscem będzie również półwysep Na Ostrowiu oraz nowe molo w centrum miasta.

Kibicowanie z wody:

Na plaży / porcie Hotelu Mercure Mrongovia będą do Państwa dyspozycji rowery wodne, łodzie i pontony. W Ekomarinie są wypożyczalnie kajaków i łodzi spacerowych z silnikami zaburtowymi. Na brzegu zachodnim w centrum miasta mieści się wypożyczalnia rowrów wodnych i kajaków Pana Mosiejuka.

Tramwaj wodny

Dla kibiców przygotowała firma Krasnobrodzki Racing właściciel tramwaju wodnego w Mrągowie będzie bezpłatnie wykonywać rejsy na trasę regat. Zapraszamy do skorzystania – start z portu szczegóły w programie Ekofitniku.