logoHZR(1)

 

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza żeglarki i żeglarzy do Mrągowa na regaty żeglarskie Hotel Zamek Ryn Cup 2016 – Finał ŻGP Mrągowa 2016.

Za nami regaty eliminacyjne: Siwik Holiday Cup, Stomasz Cup 2016, Arkodach Cup 2016, Hotel Anek Cup 2016, Hotel Mercure Cup 2016 zgodnie z regulaminem wyłoniły zawodników finalistów.

Lista finalistów jest już znana. Załogi wystartują na jachtach Sigma 600.

Przed nami regaty będące zwieńczeniem naszych starań o rozpropagowanie żeglarstwa regatowego wśród amatorów, oraz promocję jeziora Czos jako fantastycznego akwenu regatowego.

Prosimy zawodników o dokładne zapoznanie się zawiadomieniem o regatach, gdyż regaty będą miały odmienną formułę, miejsce otwarcia i zamknięcia regat oraz odmienne godziny i liczbę wyścigów.

Zawiadomienie o regatach – pobierz plik

Instrukcja żeglugi – dostępna będzie w dniu regat

Zgłoszenie na regaty – w dniu regat, w biurze regat

 

Plan regat Hotel Zamek Ryn Cup 2016 – Finał ŻGP Mrągowa 2016

 Sobota 27.08.2016

9.00 – 11.30 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo

10.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina Mrągowo

10.10 Odprawa sterników finałowych – Ekomarina Mrągowo

11.00 Start do regat finałowych

12.00 Odprawa sterników wyścigu długodystansowego towarzyszącego

12.30 Start do wyścigu długodystansowego towarzyszącego

17.00 Zakończenie regat, Catering, losowanie nagród – Cafe Estrada

19.00 Koncert Szanty i Folk – Gala zamknięcia Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016 – amfiteatr nad jeziorem Czos.

 

Sponsorem tytularnym regat jest Hotel Zamek Ryn – ekskluzywne miejsce do wypoczynku. Hotel znajduje się w średniowiecznym zamku krzyżackim i oferuje najwyższy możliwy standard usług hotelowych i restauracyjnych dostępny na Mazurach.

Tam, gdzie błękit jezior przeplata się z soczystą zielenią traw, a radosne trele ptaków współgrają z miarowym szumem drzew pachnących mchem i żywicą, wznosi się Hotel ZAMEK RYN****– miejsce, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu. Ten unikatowy luksusowy obiekt to harmonia pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce. Hasłem przyświecającym obiektowi jest legendarna gościnność- wyrażana w indywidualnym podejściu do Gości (każdy pobyt i konferencja ma swojego opiekuna) i fascynacji światem kulinariów – to raj dla smakoszy życia i kuchni z całego świata.

 

Wachlarz możliwości daje także oryginalna baza noclegowa: 350 miejsc noclegowych wkomponowanych w cztery odmiennie zaaranżowane skrzydła Zamku (Rycerskie, Komturskie, Więzienne i Myśliwskie), uroczą i kameralną Willę Pod Zamkiem czy znajdujący się nad samym jeziorem Gościniec Ryński Młyn.

12 sal konferencyjnych mogących pomieścić nawet 1000 Gości i najnowocześniejsze wyposażenie audiowizualne spełniają standardy nawet najbardziej skomplikowanych logistycznie przedsięwzięć.

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=E_8tSVIFlcE” ]