sh

 

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza na regaty żeglarskie Siwik Holiday Cup / Somasz Cup 2017 na jezioro Czos. Zbierz załogę i przybywaj 3 i 4 czerwca. Czekają na Was prawdziwe emocje sportowe, dodatkowe atrakcje na wodzie i porcie, nagrody, puchary i kolacja powitalna w Siwik Holiday – Mercedes Club  i after party w Cafe Estrada, koncert zespołu North Wind, konkurs fotograficzny z nagrodami.

 

Regaty Siwik Holiday Cup / Stomasz Cup 2017 organizowane przez MTR Czos, to trzecia eliminacja Pucharu Polski Klasy Omega i druga eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017.

 

Zmagania żeglarskie odbędą się w sobotę 3 czerwca w klasach Omega Sport, Omega Standart, Open kabinowe, Open otwartopokładowe.

W niedzielę 4 czerwca w klasach Omega Sport i Omega Standart.

Portem regat będzie gościnna Ekomarina w Mrągowie słynąca z przepięknej lokalizacji i doskonałego wyposażenia w boiska sportowe i rozbudowany park zabaw. Wjazd na slip znajduje się na przeciwko wjazdu campingu Cezar w Mrągowie.

 

ZAWIADOMIENIE O REGATACH SHC SC omega 2017

Zgłoszenie do regat

Przepustka zawodnika 2017

Lokalizacje

LICENCJA NA REGATY Omega – 2017

 

 

Program regat

Piątek 2 czerwca

17.00 – 20.00 Zapisy do regat – biuro Ekomarina

20.00 – Kolacja powitalna – Siwik Holiday – Mercedes Club ul. Młodkowskiego 40

 

Sobota 3 czerwca

8.00 – 9.30 Zapisy do regat – biuro Ekomarina

8.00 – Rozpoczęcie sesji żeglarskiego konkursu fotograficznego „Żagle w Mragowie 2017”

10.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina, w programie przywitanie postawienie bandery, przedstawienie załóg, odprawa sterników

10.55 sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu

19.00 After party: ogłoszenie wyników eliminacji ŻGP Mrągowa, losowanie nagród wśród uczestników – Cafe Estrada – pod amfiteatrem nad j.Czos

19.00 Koncert zespołu North Wind

 

Niedziela 7 maja

9.55 – sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu

15.00 Oficjalne zakończenie regat – Ekomarina

15.30 Zakończenie sesji fotograficznej konkursu.

 

Rywalizacja:

Wyścigi eliminacji Pucharu Polskiej Klasy Omega zostaną rozegrane będą 3 i 4 czerwca 2017. Planowane jest rozegranie dziewięciu (9) wyścigów.

Wyścigi eliminacji ŻGP Mrągowa zostaną rozegrane 3 czerwca 2017 – sobota. Planowane jest rozegranie trzech wyścigów krótkich i jednego długodystansowego

Dodatkowe atrakcje i aktywności:

  • Bezpłatny tramwaj wodny – obserwacja żeglarzy na trasie regat – tramwaj wypływa w sobotę od 11 do 16  i w niedzielę od 10 do 13 co pół godziny na kilkunastominutowy rejs z portu regat – Ekomarina.
  • Rajd rowerowy kibiców i sympatyków żeglarstwa – w sobotę rajd wokół jeziora Juksty – w programie podsumowanie w Cafe Estrada – zbiórka 9.50 plaża Ekomarina Mrągowo – start 10.20
  • konkurs fotograficzny  z nagrodami pt „Żagle w Mragowie 2017” – regulamin konkursu.

Dla uczestników imprez i konkursu organizator przygotował okolicznościową plakietkę.

Dojazd do portu będzie oznakowany od strony ulicy Giżyckiej.