Rekordowe regaty zakończone

 

W Mrągowie, na malowniczo położonym jeziorze Czos, w weekend między 6 a 7 maja odbyły się pierwsze w sezonie 2017 regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017. Było nie tylko ciepło, ale również momentami wietrznie. Na start przybyło 34 jachtów i 95 zawodników. W ciągu dwóch dni rozegrano 7 wyścigów krótkich klasyfikowanych w PPJK i jeden długi „Super Open” na żaglach dowolnych – nowośc PPJK 2017. Wyścigi odbywały się w klasach: T1, T2, T3 oraz Open ze wspólnego startu.

W piątek zjechało się 25 z 34 załóg i podczas kolacji powitalnej w Cafe Estrada omówilismy pierwsze wrażenia i oczekiwania  sezonu 2017. W sobotę punktualnie o 11.00 rozpoczęła się uroczystośc otwarcia regat w której wzięli udział zaproszeni goście, żeglarze, gospodarze i kibice. Po podniesieniu bandery sezon 2017 PPJK, ŻGP Mrągowa i regaty HMM Cup otworzyli Bormistrz Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, Prezes MTR Czos Pan Karol Góralczyk, Wiceprezes PPJK i Wiceprezes PZŻ Pan Jarosław Bazylko, Właściciel Hotelu Mercure Mragowo Pan Sabri Begdas, Członek Zarządu MTR Czos Pan Dariusz Bałdyga i Sędziowie regat Państwo Iza i Przemysław Świąć. Po sprawnej odprawie o godzinie 11.55 zabrzmiał sygnał pierwszego ostrzeżenia.

Boje zostały ustawione blisko brzegu, dzięki czemu całe regaty można było oglądać nie tylko z wody, lecz także i z lądu. W grupie T1 sklasyfikowano 6 jachtów. Bezkonkurencyjna okazała się załoga Andrzeli: Andrzej Rygielski oraz Wojciech Brzoska, która wygrała aż 5 wyścigów. Drugie miejsce po pasjonującym boju zajęli Andrzej Kęder i Anna Zarzycka, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Marian Zieliński i Grzegorz Jujczak.

W klasyfikacji T2 zwyciężyli Piotr Adamowicz oraz Zbigniew Czoczys, którzy po pasjonującym boju wygrali z załogą Salamandra: Radosław Cierpiał, Bartosz Grześ, Krystian Kędzierski.. Walka o trzecie miejsce trwała aż do ostatniego wyścigu, w którym ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa Zalewa: Piotr Matwiejczuk, Grzegorz Swat. Pitr Adamowicz posiadł patent na zwycięstwa w Mrągowie, ponieważ obronił pierwsze miejsce z roku 2016.

Ostatnia z kategorii T, również padła łupem przyjezdnych. Z zawodów zwycięsko wyszła załoga Sanbre: Arkadiusz Sendlewski, Cezary Brędowski, Tomasz Szymanowski oraz Andrzej Terpiński. Drugie miejsce po raz kolejny zajęła ekipa Legendy: Michał Brzozowski, Karol Bartosiewicz i Mikołaj Kmieć; a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Tańczącej z falami: Mirosław Czech, Karolina Nowicka, Ewelina Macioszek, Marcin Macioszek.

W kategorii Open prym wiodły Delphie 24 OD, które stale pojawiają się w naszym Żeglarskim Grand Prix Mrągowa. Po nieprawdopodobnie skutecznym finiszu w wyścigach niedzielnych na remisie zwyciężyła załoga w składzie: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny i Kacper Malicki. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko oraz Błażej Bednarczyk. Na ostatnim stopniu podium stanęła Sigma 600 Active z Robertem Sobocińskim i Sławomirem Kodrzyckim.

Oprócz eliminacji PPJK, regaty były eliminacją Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Zawodnicy zgodnie z mottem Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, czyli „łączeniem pokoleń żeglarzy na wodzie”, zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych. W klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyła załoga Sanbre. Drugie miejsce zajęła ekipa Jakuba Malickiego, a na trzecim stopniu podium uplasowała się załoga Grzegorza Pieczko. Kategorię jachtów otwarto pokładowych wygrała załoga Sigmy Active: Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki. Tuż za nim uplasowali się: Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz, startujący na katamaranie. Trzecie miejsce uzyskał ubiegłoroczny finalista ŻGP Mrągowa Marcin Dobrosielski, pływający razem Maciejem Ponikowskim i Szymonem Dobrosielskim.

To był bardzo ciekawy żeglarsko weekend, obfitujący w liczne atrakcje. Organizator i sponsor regat za każde miejsce na podium w klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych przygotował unikalne puchary – pamiątkowe obrazy wydane z okazji 35 lecia Hotelu Mercure Mrągowo. Oprócz tego, każda załoga w każdej klasyfikacji dostała pamiątkowy dyplom za zajęte miejsca. Zarówno w piątek, jak i w sobotę, odbyły się imprezy integrujące polskie środowisko żeglarskie. Po sobotnich zmaganiach odbyło się ekskluzywne after party w restauracji Hotelu Mercure Mrągowo, gdzie odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów oraz koncert zespołu OKAW Sztorm.

Zapraszamy serdecznie na następne regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się 3-4 czerwca oraz na kolejne regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Wyniki PPJK

Wyniki klasy T1 Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja PPJK

Wyniki klasy T2 Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja PPJK

Wyniki klasy T3 Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja PPJK

Wyniki klasy OPEN Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja PPJK

 

Wyniki ŻGP Mrągowa

Wyniki OTWARTOPOKŁADOWE Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja ŻGPM

Wyniki KABINOWE Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017 eliminacja ŻGPM

 

Podsumowanie

Bardzo udana impreza, podczas której MTR Czos sprawdził się jako skuteczny organizator. Do powodzenia imprezy przyczyniły się osoby będące członkami Stowarzyszenia: Magdalena Góralczyk, Dorota Roszkowska, Barbara Bastek, Tomek Krzywosz, Darek Bałdyga, Mateusz Kossakowski, Maciej Majak, Jakub i Sebastian Jurkiewicz, Darek Roszkowski, Maciej Dymerski Karol Góralczyk, oraz osoby, instytucje i firmy współpracujące przy organizacji regat: Miasto Mrągowo: Pani Burmistrz Otolia Siemieniec, Pan Burmistrz Tomasz Witkowicz, PPJK: Pan Jarosław Bazylko, CKiT: Pan Lech Gołebicki, TBS Caro: Pan Prezes Tomasz Żbikowski, Hotel Mercure Mragowo: Pan Sabri Begdas, Pani Ewa Bernecka, firma budowlana STOMASZ Pan Tomasz i Jakub Krzywosz, firma Aktywne Dzieci Pan Marcin Dobrosielski, Radio Zet Gold: Pani Justyna Malinowska, oraz wiele osób, których nie wymieniliśmy. Ukłony składamy w stronę Andrzeja Kędera, który radą i wsparciem pomagał przy tworzeniu podwalin.

 

Wkrótce kolejne regaty tym razem w torzarzystwie żeglarzy z Polskiej Klasy Omega. Do zobaczenia w czerwcu.

 

Mrągowo regaty 2017 (1)