plakat 2017 - kabinowe PPJK ŻGP Mrągowa

 

Regaty Hotel Mercure Mrągowo Cup 6-7 maja 2017 otwierają sezon żeglarski cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017.

Rywalizacja żeglarzy PPJK po raz drugi zgromadzi żeglarzy pucharu PPJK na otwarciu sezonu w Mrągowie. Puchar PPJK liczy już 21 lat. Zeszłoroczna edycja otwarcia sezonu gościła 28 załóg i przeszła do historii jako regaty, najprzychylniejsze żeglarzom w 2016 roku  i została nagrodzona nagrodą „Przyjaznego Kubryka”

Nowością tegorocznych mistrzostw PPJK będą rozgrywane dodatkowe wyścigi SuperOpen, poza klasyfikacją regat. W Mrągowie będzie to wyścig długodystansowy na ożaglowaniu dowolnym, który zostanie rozegrany w sobotę na koniec rywalizacji. W sobotę podczas wieczornego after party zostaną ogłoszone wyniki wyścigu SuperOpen.

Program regat Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017

Piątek 5 maja

16.30 – 19.30 Zapisy do regat – biuro regat plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)

19.30 – Kolacja powitalna – Cafe Estrada

 

Sobota 6 maja

8.00 – 10.30 Zapisy do regat – biuro regat plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)

11.15 Odprawa sterników – port plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)

12.15 Start do regat. Na koniec rywalizacji zostanie rozegrany wyścig długodystansowy SuperOpen na ożaglowaniu dodatkowym.

19.30 Kolacja żeglarska w Hotel Mercure Mrągowo, koncert szantowy zespołu OKAW Sztorm – taras widokowy, ogłoszenie wyników wyścigu SuperOpen, losowanie nagród rzeczowych.

 

Niedziela 8 maja

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat (HMM)

15.00 Oficjalne zakończenie regat – port (HMM)

 

Dodatkowe atrakcje i aktywności:

  • Bezpłatny tramwaj wodny – obserwacja żeglarzy na trasie regat – tramwaj wypływa w sobotę od 12 do 16  i w niedzielę od 11 do 13 co pół godziny na kilkunastominutowy rejs.
  • Aktywności i animacje w porcie regat plaża Hotel Mercure Mrągowo przygotowane przez amimatorów Hotelu Mercure Mrągowo.
  • Udział w regatach – w sobotę możliwość dołączenia do załóg regatowych podczas wyścigu Super Open na koniec sobotniej rywalizacji – chętni powinni się zgłaszać w biurze regat w sobotę do godziny 14.00 – ilość miejsc ograniczona.
  • Rajd rowerowy kibiców i sympatyków żeglarstwa – w sobotę rajd wokół jeziora Czos – obserwacja regat z punktów widokowych, w programie ognisko na Górze 4 Wiatrów – zbiórka 10.50 plaża Hotelu Mercure Mrągowo – start 11.20

Dla uczestników animacji i imprez przygotowaliśmy okolicznościową plakietkę.

 

Zawiadomienie o regatach – kliknij

Druk zgłoszenia do regat – wydrukuj, wypełnij i przywieź – kliknij

Przepustka zawodnika – wydrukuj i włóż za szybę szamochodu – kliknij


Informacja o sponsorze tytularnym regat:

Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa od lat wspiera sport i żeglarstwo. To ikona i symbol mazurskich hoteli. To wizytówka naszego miasta. Od przeszło 30 lat gościł i gości gwiazdy i osobistości.  Znany jest z niezwykłej troski o swoich gości i bardzo atrakcyjnej i bogatej oferty turystycznej i konferencyjnej. Lokalizacja nad wschodnim brzegiem J.Czos gwarantuje spokój gwarancję wypoczynku i wspaniały widok na akwen.

13 11149

 

 

 

 

 

 

Mrągowo Resort - Plakat A3 Regaty