RELACJA

 

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup. Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 26 sierpnia 2017. Jednocześnie podczas imprezy odbywały 3 eliminacje Pucharu Polskie Klasy Omega, które po dłuższej nieobecności wróciły do Mrągowa. Wielu żeglarzy z przyjemnością przyjeżdżała na Mazury, czego efektem jest kolejne pobicie rekordy frekwencji. Tym razem na starcie pojawiło się 45 jachtów i w sumie ponad 120 żeglarzy.

Niestety wiatr wyjątkowo tym razem nie sprzyjał. Był wyjątkowo kapryśny w kierunkach i bardzo słaby. Z tego powodu sędziowie zdecydowali się odwołać sobotnie wyścigi i wszystkie klasy spotkały się ponownie w niedzielę na wodzie. Z planowanych 9 wyścigów udało się rozegrać jedynie 2, ale pogoda była jedynym elementem, na który można było narzekać. Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyli: Jan Jakowicki, Mariusz Boliszewski i Maciej Pernai na Sympathy600 R. Warto podkreślić, że załoga w poprzednich regatach zadebiutowała w cyklu i już osiąga świetne wyniki.  Drugie miejsce przypadło dla załogi Delphi 24 OD: Grzegorza Pieczko, Lucyny Pieczko i Błażeja Bednarczyka. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła kolejna załoga pływająca na Delphi: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny oraz Kacper Malicki. W klasie jachtów otwarto pokładowych mamy również przetasowania. Tym razem puchar za pierwsze miejsce po raz pierwszy trafił do Tomasza Krzywosza oraz Mateusza Kozłowskiego BOSS, którzy tym samym potwierdzili swoje aspiracje do awansu do finału. Drugie miejsce na remisie zajęła ekipa startująca na katamaranie — Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Trzecie miejsce zdobył z kolei Maciej Majak oraz Tomasz Kodź na kilezufogel.

Zawodnicy ścigali się również w klasyfikacjach Pucharu Polski Klasy Omega: standard i sport. W klasie omega standard zgłosiło się 15 łódek. Puchar za pierwsze miejsce bezapelacyjnie trafił do Michała Gajdy, Jakuba Kołakowskiego oraz Mariusza Kołakowskiego. Tuż za nimi, lecz ze sporą stratą punktował uplasowała się załoga: Adam Perczyński, Wojciech Perczyński i Grzegorz Perczyński. Trzecie miejsce trafiło z kolei do Piotra Bokoty, Pawła Bokoty oraz Konrada Bokoty. W klasie omega sport zwyciężył sternik Kamil Ortyl wraz z Markiem Gozłowskim i Maciejem Theusem. Drugie miejsce trafiło do Igora Tarasiuka, Bartosza Sadowskiego i Jakuba Pawlikowskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli: Daniel Sokołowski, Piotr Inglot oraz Mieszko Morawski.
Wszyscy przybyli żeglarze zostali zaproszeni na kolację powitalną, która odbyła się na terenie Siwik oliday. Sobotnie after party po raz kolejny odbyło się w zaprzyjaźnionej restauracji Estrada Cafe & Bar, podczas którego odbył się również koncert zespołu North Wind, który genialnie na głosy śpiewał prawdziwe szanty. Nie obyło się bez bisów. W trakcie after party tradycyjnie już odbyło się losowanie nagród, które zostały ufundowane przez sponsorów regat. Losowanie trawł przeszło 40 minut bo do rozlosowania było ponad 120 nagród. Nikt kto z zawodników przybył na afterparty nie został pominięty. To były bezpieczne regaty choć zdarzył się incydent i WOPR musiał wkroczyć do akcji ratując żeglarza, który wpadł do wody po zakończeniu rywalizacji podczas powrotu do portu.

Przygód było znacznie więcej, ktoś spalił sprzegło, komuś obalił się maszt i połamał wędkę achtersztagu, jeszcze inny musiał wracać po wanty 250 km do domu………

Równolegle z regatami odbywał się kolejny rajd rowerowy kibiców. Tym razem kolarze skierowali na trasę wokół jeziora Juksty, by po zakończeniu 24 km pętli oddać się kibicowaniu, lub robieniu zdjęc, bo trwał konkurs na najlepszą fotografię żeglarską. Do 20 czerwca czekamy na fotki. Za pierwsze miejsce 500 zł.

Zapraszamy wszystkich żeglarzy do wzięcia udziału w następnych regatach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się już 1 lipca 2017. Impreza będzie jednym z elementów hucznie obchodzonych Dni Mrągowa, podczas których na scenie amfiteatru będzie można za darmo posłuchać m.in.:  Cleo, Patryka Kumora, Łąki Łan, Strachy na Lachy, naszą reprezentantkę na tegorocznej Eurowizji Kasię Moś oraz zespół VOX.

Więcej o tych wydażeniach na stronach www.mragowo.pl oraz www.facebook.com/UrzadMiejskiMragowo/

 

Wyniki