W przepiękny letni dzień w sobotę 4 sierpnia 2018 żeglarze z MTR Czos świętowali mały jubileusz. Regaty Kodmet / Norbud Andrzej Sarnowski Cup 2018 były 25-tą imprezą żeglarską organizowaną w ramach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Letni upał i panujący od kilku dni zastój powietrza prognozował trudne warunki do żeglowania. Prognozy dotyczące wiatru się nie sprawdziły, bo dopisał wiatr. Zmienny w kierukach i prędkości, ale pozwolił efektownie pożeglować.

Na starcie pojawilo się osiem jachtów i siedemnastu zawodników. Zaplanowano i rozegrano cztery wyścigi tzw krótkie po trasie trójkąt śledź i wyścig dłgodystansowy o Błękitną Wstęgę jeziora Czos 2018.

Wyścigi pomimo skromnej liczby załóg okazały sie bardzo zacięte. Na starcie było ciasno i emocjonująco, nie zabrakło falstartów. Sędzia regat Pan Dariusz Mazur dbał o sprawiedliwy przezbieg rywalizacji i wraz z Panem Marcinem Dobrosielskim ustawiali pieczołowicie trasę wyścigów. Wiat kręcił więc mieli sporo pracy. W kabinach zdomonował rywalizację Kuba Malicki z załogą wydrywając wszystkie wyścigi. W łódkach otwaropokładowych rywalizacja była bardziej zacięta, choć tu dominowały szybkie katamarany.

Wyścig o Błękitną Wstęgę wygrała łódka Extreme 7, którą żeglowali Marek Karawajczyk – sternik i Justyna Olczak – załoga. Duet Karawajczyk – Olczak zdobył tytuł Błękitna wstęga jeziora Czos po raz trzeci z rzędu !