Żeglarskie Grand Prix Mrągowa na półmetku rywalizacji!

 

Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 3-4 lipca odbyły się II eliminacje Żeglarskich Grand Prix Mrągowa – Forsell Cup. Kto w tym roku zwycięży w całym cyklu żeglarskich imprez?
Rywalizacja na wodzie toczyła się tym razem w 4 klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachty kabinowych, otwartopokładowe, OPEN i Mariner a także po raz pierwszy w historii cyklu w dodatkowej klasie Finn.

– Cieszymy się, że możemy stale polepszać i powiększać naszą żeglarską ofertę i zapraszać inne klasy i stowarzyszenia żeglarskie. Niektórzy mieli do pokonania kilkaset kilometrów w jedną stronę, a mimo tego odległość nie stanowiła dla nich żadnej przeszkody. To motywuje do dalszej pracy – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”.

Na start przybyło tym razem 10 jachtów. Żeglarze rywalizowali ze sobą w siedmiu wyścigach krótkodystansowych. – Impreza towarzyszyła licznym atrakcjom przygotowanym z okazji Dni Mrągowa. W sobotę królował zmienny wiatr. Początkowo słaby, potem się wzmógł, więc rywalizacja między załogami była zaostrzona. W niedzielę wiało już równo do 5 stopni w skali Beauforta. Rywalizowano fair play, bez protestów i sporów na wodzie – informuje Lidia Kowal, komandor i sponsor tytularny regat.

W klasie OPEN zwycięzcę poznaliśmy już po ukończeniu pierwszego wyścigu, gdyż tym razem wystartowała tylko jedna łódka w składzie: Jakub Malicki, Arkadiusz Szajkowski, Karol Góralczyk i Danuta Tomczak. Rywalizacja do ostatniego wyścigu toczyła się jednak w klasie otwartopokładowej. Ostatecznie pierwsze miejsce na podium wywalczył startujący na Finnie Andre Skarka. Drugie miejsce na omedze zajęli Krzysztof Łazarski i Edyta Grzelak, a na ostatnim miejscu podium znalazł się Jan Kominek.

W klasie Mariner 600 pierwsze miejsce wywalczył znany m.in. ze startów w Polskiej Lidze Żeglarskiej Marcin Panaś, który tym razem uczył swojego następcę, czyli syna Oskara. Drugie miejsce na podium zajęła kobieca reprezentacja – Lidia Kowal i Ilona Niewiadomska. Rywalizację wśród jachtów kabinowych wygrała ekipa: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Grzegorz Wionczek. Tuż za nimi znaleźli się Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz.

W klasyfikacji Finnów pierwsze miejsce zajął Andre Skarka, który wygrał większość wyścigów. Na drugim miejscu podium znalazł się Jan Kominek, a tuż za nim był Jan Okulicz.

Następna i jednocześnie ostatnia tegoroczna eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa została zaplanowana na 7-8 sierpnia 2021. – W sierpniu poznamy kolejnych finalistów cyklu, którzy we wrześniu będą rywalizować o końcowy tryumf. W ostatnich latach nikomu nie udało się obronić wywalczonego tytułu. Czy tak będzie również i tym razem? Na razie zapraszamy na sierpniowe regaty, w których będzie można zobaczyć także liczną klasę OK Dinghy, a także przygotowujących się do startu w Pucharze Europy Korsarzy! – dodaje Mateusz Kossakowski.

3-4 lipca 2021

Regaty eliminacyjne

Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021

Forsell Cup

Puchar Laser Masters

Puchar FINN

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

 

 1. Regaty zostaną rozegrane w dniach 3.07 – 04.07.2021 r. na Jeziorze Czos.
 2. Biuro regat: Ekomarina Mrągowo, tel. 695071192, 601681334
 3. Port regat: Ekomarina Mrągowo
 4. Organizator: Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, 11-700 Mrągowo, ul. Jaszczurcza Góra 6; Komandorem regat jest Lidia Kowal, tel. 604252900
 5. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego.
 6. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2021 – 2024, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi.
 7. Eliminacyjne regaty Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa zostaną rozegrane w klasach: kabinowe, otwarto-pokładowe, Mariner 600 , Open. Dodatkowo klasyfikowani będą zawodnicy Laser Masters oraz FINN.
 8. Możliwość wypożyczenia odpłatnie jachtu Mariner 600 na regaty; tel. 501638871
 9. Przewiduje się rozegranie 8 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 4 wyścigów, najgorszy wynik krótkodystansowy zostanie odrzucony.
 10. Limit minimalny jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do uznania regat za odbyte ustala się na cztery.
 11. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu.
 12. Wpisowe do regat wynosi: 60 zł osoby dorosłe i 40 zł od dzieci i uczniów
 13. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną (druk zgłoszenia dostępny do pobrania na stronie regaty.mragowo.pl); konto do wpłat: 77 9350 0001 0261 2348 1002 0001; prosimy o potwierdzenie przelewu na e-mail: regaty.czos@gmail.com
 14. 14. W sytuacjach wyjątkowych biuro regat będzie czynne w dniu 3.07.2021 r. w godzinach 8.00-11.00.
 15. Instrukcja żeglugi będzie dostępna dla zawodników po zgłoszeniu się do regat i zostanie dokładnie omówiona na odprawie sterników.
 16. Organizator zapewnia nieodpłatnie:
 • slipowanie jachtów na terenie Ekomarina
 • parking dla samochodów i przyczep
 • postój przy kei
 1. Uczestnicy regat zobowiązani są do noszenia opasek identyfikacyjnych na czas zawodów.
 2. Nagrody:
 • Załogi klasyfikowane w klasach jachty kabinowe, otwarto pokładowe, OPEN, Mariner 600, Laser Masters oraz FINN na I miejscu otrzymają nagrody pamiątkowe i dyplomy. Pozostałe załogi otrzymają dyplomy.
 • Nagrody rzeczowe zostaną rozlosowane pośród uczestników regat.
 1. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.
 2. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób, jaka została zgłoszona do regat. Wniosek (w formie pisemnej) o zamianę członka załogi należy złożyć przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.
 3. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub niewykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika, lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.
 4. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu, lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.
 5. Ubezpieczenie: wymagane bezwzględnie ubezpieczenie OC jachtów, lub sterników zgłoszonych do regat. Brak ważnej polisy OC będzie skutkował nie przyjęciem zgłoszenia do regat.
 6. Sternik jachtu musi posiadać licencję amatorską lub sportową wydawaną przez Polski Związek Żeglarski
 7. Zawodnicy wypełniając druk zgłoszenia do regat zobowiązują się do przestrzegania wszystkich obowiązujących aktualnie zasad dotyczących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa COVID-19 wskazanych przez GIS, MZ i MS oraz zaleceń PZŻ i poleceń Organizatora.

 

Zgłoszenie-do-regat – druk do pobrania

 

Plan regat

Sobota 3 lipca

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.00 Kolacja żeglarska – Snack Bar Mrągowo (naprzeciwko amfiteatru)

 

Niedziela 4 sierpnia

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

14.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

 

Dostępne darmowe atrakcje w ramach DNI MRĄGOWA 2021

 

Piątek 2 lipca 2021r.

Amfiteatr nad jeziorem Czos

 

20.00   MESAJAH

21.30 MROZU

 

Sobota 3 lipca 2021r.

Plac Unii Europejskiej

 

12.00   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

15.00  HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów; ul. Sobczyńskiego

19.00   BARANOVSKI  

21.00   BARTEK KRÓLIK

22.30   POKAZ FIRESHOW Teatru Los Fuegos; ul. Sobczyńskiego

Skwer Jana Pawła II

 

13.00  Animacje cyrkowe dla dzieci z Teatrem Los Fuegos

16.30  Orkiestra Dęta Mrongovia

17.00  Spotkanie z Piotrem Wołoszem – śpiewakiem, inicjatorem Festiwalu Operowego Belcanto i gośćmi

„Czos na mrągowskich plastyków” – Mini PLENER i wystawa

 

Mrągowskie Centrum Kultury

 

18.00  Finisaż wystawy III Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa

 

 

Niedziela 4 lipca 2021r.

Plac Unii Europejskiej

 

12.00  FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW 

16.00   Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa

17.00   KOLOROWE GITARY

19.00   THE BACKWARDS Beatlemania Show  

Skwer Jana Pawła II

 

14.00  Koncert zespołu SUKCES

15.00  Spotkanie z Wojciechem Malajkatem – aktorem i reżyserem

16.00  recital Cezarego Nowakowskiego

„Czos na mrągowskich plastyków” – Mini PLENER i wystawa

 

 

 

Oferta noclegowa dla uczestników regat i osób towarzyszących w Hotelach i pensjonatach współpracujących z MTR Czos:

 

Camping Cezar

Ul. Jaszczurcza Góra 1/6

Tel. 500 002 870

 

Hotel Anek

Ul. Roosevelta 25

Tel. 89 742 71 20

 

Pensjonat Wileński

Ul. Wileńska 8a

Tel. 897412837

 

Hotel Mrągowo Resort &SPA

Ul. Giżycka 6

Tel. 89 743 31 01