Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa 2018 otwierają sezon żeglarski w Mrągowie i cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018.

Organizowane są przez klub sportowy „Baza” Mrągowo, Zespół Sportowo Oświatowy – Baza Mrągowo i Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”

 1. Regaty zostaną rozegrane na Jeziorze Czos w Mrągowie następujących klasach: OPT B i C, l’Equipe, deska UKS, w kategorii dziewcząt i chłopców, oraz jachty kabinowe i jachty otwarto pokładowe bez limitu wieku.
 2. Port regat, siedziba Komisji Sędziowskiej i organizatora – budynki „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej 4 w Mrągowie dla klas OPT B i C, l’Equipe, deska UKS, dla klas jachtów otwarto pokładowych i jachtów kabinowych portem i biurem regat jest Ekomarina Mrągowo.
 3. ORGANIZATOR: Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, przy współdziałaniu Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” w Mrągowie.
 4. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z  Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2016-2020,  przepisami uproszczonymi, oraz instrukcją żeglugi. Dla klasy OPTIMIST będzie obowiązywała uproszczona wersją przepisów regatowych.
 5. W regatach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający sportowe badania lekarskie lub oświadczenie rodziców o stanie zdrowia dziecka zezwalającym na udział w tych zawodach oraz o przyjęciu pełnej odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje z tym związane, ograniczenie nie dotyczy klas odkrytopokładowych i kabinowych. Dla jachtów otwartopokładowych i kabinowych wymagane będzie ubezpieczenie OC. Organizator umożliwi zakup polis w biurze regat w Ekomarinie.
 6. Zgłoszenia imienne przyjmowane będą w dn. 5 maja w godz. 8.00 – 9.30 w siedzibie Komisji Sędziowskiej, dla klas otkrytopokładowych i kabinowych przyjmowane będą w Ekomarina Mrągowo.
 7. Program imprezy:
 • 5 maja godz. 10.00 uroczyste otwarcie regat połączone z inauguracją sezonu żeglarskiego; podniesienie bandery PZŻ Ekomarina, uroczyste otwarcie pomostu w Ekomarina Mrągowo
 • 5 maja godz. 10.30 odprawa sterników w Ekomarina Mrągowo
 • 5 maja godz. 12.00  start do pierwszego wyścigu pierwszej klasy jachtów, desek
 • 6 maja godz. 10.00 start do kolejnych wyścigów regat.
 1. Rywalizacja

5 maja – sobota

 • Puchar Burmistrza Mrągowa jachtów Kabinowych i otwarto pokładowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – pierwsza eliminacja – ŻAGLE PODSTAWOWE
 • Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień pierwszy

6 maja – niedziela

 • MRĄGOWO OPEN – Gościniec Molo Cup 2018, bez podziału na klasy – ŻAGLE DOWOLNE
 • Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień drugi

9. Uroczyste zakończenie imprezy   o godz. 15.00 w budynkach „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej 4

10.Instrukcję żeglugi zawodnicy otrzymają po dokonaniu zgłoszeń imiennych.

11.Szczegółowy program imprezy zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń w budynku „Bazy” i w Ekomarinie

12.Wpisowe do regat: 20 zł/zawodnik uczeń-student, 35 zł/zawodnik pełnoletni nie będący uczniem-studentem

13.Nagrody: zdobywcy pierwszych 3 miejsc w każdej klasie i konkurencji otrzymają medale i upominki. Wręczone będą także dyplomy uczestnictwa i upominki pozostałym zawodnikom.

14.Imprezy towarzyszące.

Planuje się zorganizowanie grilla, szeregu atrakcji i zabaw, koncertów  dla uczestników oraz kibiców na molo miejskim. Szczegółowy zestaw imprez towarzyszących oraz program zawierający wszystkie wydarzenia „Majówki” – na plakatach i tablicy ogłoszeń.

 1. W innych sprawach regat kontakt – Dariusz Bałdyga tel.: 601 974 158, oraz Wojciech Jaszczur-Nowicki tel.: 515 292 076.
[hr]

Licencja PZŻ – LICENCJA NA REGATY

Zawiadomienie o regatachZawiadomienie PBM 2018 Mrągowo

Druk zgłoszenia do regat – wydrukuj, wypełnij i przywieźZgłoszenie do regat – jachty kabinowe i otkrytopokładowe

Druk zgłoszenia do regat – wydrukuj, wypełnij i przywieźzglosszenie do regat deski, Optymist, l’Equipe

 

 

 

 

 

Dodatkowe atrakcje i wydarzenia

Szantowanie na molo – koncert zespołów szantowych:

start  14:00              meta 19:00

O brawurową konferansjerkę zadba FAJER czyli swoboda, elastyczność i humor w jedenej osobie.
Wielkość oraz rodzaj imprezy kompletnie nie ma znaczenia – będzie bosko!

SHANTAŻ – przedstawiciele olsztyńskiego środowiska szantowego,zafascynowani pięknem Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Grupa  tworzy własne teksty oparte o osobiste doświadczenia żeglarskie i wspomnienia z rejsów. Zespół w swojej historii wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody na festiwalach szantowych takich jak Złota Szekla.

MIETEK FOLK  – w tym roku zespół świętuje trzydziestolecie pracy artystycznej. Przez te wszystkie lata formacja zdobyła uznanie i sławę w środowisku szantowym. Występy to piracki, żywiołowy, barwny show oparty w całości o autorskie piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z dziejów nowożytnego piractwa. Publiczność ma wrażenie udziału w krwawych bitwach, podziale łupów i ukrywaniu pirackich skarbów. Poznaje też świat portowych tawern z ich kolorytem i ludźmi, którzy odeszli wraz z tym wspaniałym światem.

 

 

 

 

W Mrągowie bardzo cenimy żeglarzy i zeglarstwo:

 

 

W studio radiowym Meloradio w Mrągowie Dariusz Knorbs i Karol Góralczyk udzielili informacji nt zbliżającego się święta żeglarskiego i zaprosili na regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa. Posłuchajcie: