Łączymy pokolenia żeglarzy na wodzie. W ten weekend kolejne regaty Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur

Łączymy pokolenia żeglarzy na wodzie. W ten weekend kolejne regaty Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur

posted in: Bez kategorii | 0

W najbliższy weekend 15-16 czerwca 2024 roku rozpoczną się drugie eliminacje  11. edycji Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur – Arkodach&Centrum Budowlane Mrągowo Cup. Po otwarciu sezonu i pierwszej imprezie z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy m.in. klasę FINN czy młodzież startującą na 420.

– W zeszłym roku świętowaliśmy 10-lecie cyklu, a w tym roku mamy okrągły jubileusz powstania naszego stowarzyszenia. Jestem wdzięczny zarówno wszystkim sponsorom, którzy przez te lata wspierali nas w każdy możliwy sposób, jak również zawodnikom; tym przyjeżdzającym za każdym razem do Mrągowa oraz naszym mrągowskim żeglarzom, zawsze chętnie reprezentującym nasze barwy i promującym miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej – mówi Mateusz Kossakowski, Prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”.

Drugie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Warmii i Mazur zostaną rozegrane w czterech klasyfikacjach: jachtów otwartopokładowych, kabinowych,Open i windsurfing. Dodatkowo zostaną sklasyfikowani zawodnicy klasy FINN oraz młodzież startująca w klasie 420 dzięki zaangażowaniu Mrągowskiego Ośrodka Sportowego „BAZA” Mrągowo. Sędzią głównym imprezy będzie Andrzej Nowicki.

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 100 zł od osoby dorosłej (w przypadku klasy 420 koszt uczestnictwa to 100 zł od łódki). Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Ponownie podczas wydarzenia będą towarzyszyć uznani rysownicy z Polski, którzy w ramach II Ogólnopolskiego Pleneru Rysunku Satyrycznego będą w sobotę dla przybyłych żeglarzy i kibiców rysować karykatury.

 

Plan regat

 

 

Sobota 15 czerwca 2024r.

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.30 Kolacja żeglarska, Pensjonat Wileński w Mrągowie

 

Niedziela 16 czerwca 2024r.

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

13.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

15.00 Wspólne oglądanie meczu EURO Polska-Holandia

 

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Mrągowski, Gmina Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo