Finał pełen historii i żeglarskich emocji

Finał pełen historii i żeglarskich emocji

posted in: Bez kategorii | 0

Czas na podsumowanie tegorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur, które w miniony weekend (23 września 2023 roku) hucznie świętował jubileusz 10-lecia. Ostatecznie finał po zaciętej walce wygrał Hubert Jabłoński, który startował wraz z Tomaszem Krzywoszem.

Ten rok obfitował w wiele atrakcji przygotowanych przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”. Nie inaczej było podczas finałowych regat Budextan&Arkodach Cup, które odbyły się po roku nieobecności na jeziorze Czos.

Nie bez przyczyny w nazwie naszego stowarzyszenie widnieje mrągowski akwen. To kolebka polskiego żeglarstwa, miejsce gdzie nasi członkowie nabierali pierwsze żeglarskie, a także organizacyjne szlify – informuje prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS” Mateusz Kossakowski Finał to nie tylko zwieńczenie jubileuszu, ale także 50 organizowane przez nasze stowarzyszenie regaty. Dziękujemy wszystkim sponsorom, instytucjom, żeglarzom i sympatykom, bez których nie moglibyśmy istnieć przez tak długi czas.

Do finałowych zmagań awansowało ostatecznie 6 najlepszych sterników rywalizujących w całym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur 2023. Tegoroczni finaliści rywalizowali na monotypowych łodziach klasy Omega, które zostały udostępnione dzięki współpracy z Wojskowym Ośrodkiem Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie. Regaty rozegrano ze startu wspólnego w systemie przesiadkowym. Sędzią głównym był Andrzej Nowicki.

Po kilku latach przerwy cykl wygrali: Hubert Jabłoński oraz Tomasz Krzywosz. Załoga przez całą sobotę pływała zdecydowanie najrówniej, wygrywając jednocześnie 2 wyścigi. Drugie miejsce w finale zajęli: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak oraz Barbara Musik, a na najniższym stopniu podium ze stratą jednego punktu do drugiego miejsca stanęli: Paweł Marcinkjan, Tomasz Kopciewski i Ireneusz Kutyła.

W trakcie zakończenia cyklu Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „CZOS” otrzymało z rąk burmistrzów oraz przewodniczącego rady powiatu Statuetkę Niezapominajkę za nieprzerwane żeglarskie promowanie Mrągowa na arenie ogólnopolskiej.

Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur to marka sama w sobie, a jej serce od 10 lat znajduje się w Mrągowie przy jeziorze Czos – powiedział przy wręczeniu statuetki burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. Cieszę się, że samorząd może wspierać takie inicjatywy i jednocześnie życzę kolejnych lat intensywnej pracy związanej z przygotowaniem i organizacją regat.

Partnerzy cyklu: Fundacja Lotto, Fundacja PZU, Lasy Państwowe, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Mrągowski, Gmina Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo