Pierwsze regaty 2020 – żeglarze powrócili na Czos

Pierwsze regaty 2020 – żeglarze powrócili na Czos

posted in: Bez kategorii | 0

Wiemy, że wielu z Was czeka na pierwsze w tym sezonie regaty, dlatego mamy ważny komunikat: Wracamy do ścigania❗️ Zapraszamy 13 czerwca na pierwsze regaty na Warmii i Mazurach.

⚓️ Akwen: jezioro Czos

⚓️ Biuro regat: Ekomarina Mrągowo (zapisy od 9.00 do 11.00)

⚓️ Klasy: Mariner 600, Open

⚓️ Start I wyścigu: 12.00

⚓️ Wpisowe do regat: 100 zł od załogi

⚓️ Możliwość wynajęcia łodzi na regaty (100 zł); kontakt: 663 840 555

⚓️ Po regatach ognisko na powitanie sezonu żeglarskiego

PS Szykujemy się powoli także do startu tegorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Pierwsze informacje ogłosimy wkrótce.

RELACJA:

Żeglarze powrócili na Czos

 

13 czerwca 2020 roku odbyły się pierwsze regaty w Mrągowie i jedne z pierwszych imprez żeglarskich w Polsce. Powoli wydaje się wszystko wracać do normy, a następne regaty widać już na horyzoncie. 

 

Rywalizacja na wodzie toczyła się tym razem w 2 klasach: Mariner 600 oraz OPEN. W sumie na starcie pojawiło się 11 różnych jednostek pływających. – Cieszymy się, że w końcu udało nam się wrócić na nasze macierzyste jezioro i zorganizować regaty. W normalnych okolicznościach w Mrągowie odbyłyby się już dwie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa o zasięgu ogólnopolskim – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”. – Pierwsze regaty były testem zainteresowania startem żeglarzy w tym trudnym sezonie. Tym bardziej warto podkreślić, że możliwość uczestnictwa w imprezie żeglarskiej przyciągnęła też dawno niewidzianych „bazunów”. Słowa uznania także dla Piotra Kity, który umożliwił skorzystanie z prywatnej łódki. Bez takich ludzi organizacja naszych imprez nie miałaby sensu.

Żeglarze rywalizowali ze sobą w 3 wyścigach długodystansowych oraz jednym wyścigu długodystansowym Najbardziej zażarta walka toczyła się na Marinerach, w której startowało 8 załóg. Pierwsze miejsce zajęli ostatecznie Łukasz Dakszewicz i Paweł Pawlicki. Tuż za nimi uplasowali się Tomasz Stańczyk, Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Na najniższym miejscu podium stanęli Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Karol Góralczyk. 

W kategorii OPEN nie było tym razem niespodzianki. Po raz kolejny w Mrągowie wygrali Jakub Malicki, Mariusz Olszewski, Arkadiusz Szajkowski i Dariusz Sosnowski. Drugie miejsce na swoim nowym, pięknym jachcie zajęli Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz. Trzecie miejsce zajęli wciąż młodzi adepci żeglarstwa: Radosław Parzych i Grzegorz Sitarek.

– Końcowy wynik to efekt doświadczenia, umiejętności i szczęścia. Wszyscy zawodnicy pokazali jednak klasę i prezentowali najwyższy poziom umiejętności żeglarskich – informuje Maciej Majak, wiceprezes MTR „CZOS”.

W tym roku sezon żeglarski z przyczyn oczywistych rozpoczął się później. Powoli jednak inne stowarzyszenia, klasy czy miasta zaczną zapraszać żeglarzy na swoje akweny. – Zapraszamy do uczestnictwa w naszym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który będzie w tym roku świętował 7 rok istnienia. W tegorocznym cyklu wystartują między innymi żeglarze z Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Laser Masters czy OK Dinghy. Pierwsza impreza eliminacyjna odbędzie się już w sobotę 4 lipca 2020 z okazji Dni Mrągowa – zaprasza wszystkich żeglarzy Mateusz Kossakowski.