Żeglarska rywalizacja na półmetku. Znamy kolejnych finalistów ŻGP Warmii i Mazur

Żeglarska rywalizacja na półmetku. Znamy kolejnych finalistów ŻGP Warmii i Mazur

posted in: Bez kategorii | 0

W miniony weekend odbyły się drugie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur połączone z el. Podlaskiej Ligi Żeglarskiej.  Tym samym rywalizacja o awans do finału wkracza w decydującą fazę.  Kto w tym roku zwycięży w całym cyklu żeglarskich imprez?

Rywalizacja na wodzie toczyła się ponownie w 3 klasach ŻGP Warmii i Mazur: jachty kabinowe, otwartopokładowe oraz OPEN. Oprócz tego na Czosie rywalizowali także zawodnicy Podlaskiej Ligi Żeglarskiej, startujący w klasie omega standard. W sumie na starcie pojawiło się 13 jachtów z całej Polski, a w rywalizacji uczestniczyli również przedstawiciele sponsora tytularnego.

Od początku wiedzieliśmy, że będziemy wspierać Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur oraz Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „CZOS”. Nasz bank aktywnie wspiera lokalne inicjatywy społeczne, to nasza misja, z której staramy się jak najlepiej wywiązywać. Na początku nie spodziewałem się jednak, że wspólnie z wiceprezesem weźmiemy aktywnie udział w imprezie i wystartujemy jako załoga – mówi Wojciech Robert Wolski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Węgorzewie.
Żeglarskie Grand Prix Warmii i Mazur świętują w tym roku swoje 10-lecie. Z tego powodu, oprócz klasycznej drogi awansu do finału cyklu, istnieją też alternatywne ścieżki – premiowane są zaprzyjaźnione klasy i stowarzyszenia, które współpracują z Mrągowskim Towarzystwem Regatowym „CZOS”. Tym razem awans otrzymał Wojciech Dziurdź, najwyżej klasyfikowany sternik mrągowskiej el. Podlaskiej Ligi Żeglarskiej.

Sędzią głównym imprezy był po raz kolejny Andrzej Nowicki, który ostatecznie zdecydował się rozegrać 4 wyścigi krótkodystansowe (2 śledzie).

W klasie OPEN zwyciężyła załoga w składzie: Karol Góralczyk, Paweł Pawlicki, Jarosław Goszczyński oraz Wojciech Robert Wolski. Wśród jachtów kabinowych najszybsi byli: Hubert Jabłoński oraz Tomasz Krzywosz. Tuż za nimi uplasowała się ekipa: Andrzej i Roman Wołosz oraz Michał Andrzejczyk.

W najliczniej obsadzonej klasie jachtów otwartopokładowych zwyciężyli: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak oraz Barbara Musik. Na drugim miejscu ze stratą jednego punktu znalazła się załoga: Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka i Adam Grygoruk. Podium (strata zaledwie 2 punktów do zwycięzcy) zamknęli: Krzysztof Łazarski, Julita Grenda i Ewelina Jakubowska. Na podium Podlaskiej Ligi Żeglarskiej znaleźli się ci sami zawodnicy.

 

Partnerzy cyklu: Fundacja Lotto, Fundacja PZU, Lasy Państwowe, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Mrągowski, Gmina Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo