Na start regat przybyło 25 jachtów i 68 żeglarzy. Regaty zostały rozegrane zgodnie z regulaminem i rozegrano trzy wyścigi krótkie po trasie trójkąt + śledź i wyścig długodystansowy o długości ok.  1,5 km. Wyścig długodystansowy nie był wliczany do punktacji regat. Wszystkie jachty startowały ze wspólnego startu. Wiatr słaby. Kierunek północno-wschodni do południowego. Siła wiatru od 0-1B Jeden wyścig krótki został odrzucony (ten w którym załoga osiągnęła najgorszy wynik – oznaczony*)

Jachty zostały sklasyfikowane w grupie łącznej w GP 7CM i grupach otwarto pokładowych i kabinowych w ŻGP Mrągowa. Wskutek błędu arytmetycznego uległa zmianie klasyfikacja w grupie otwarto pokładowej. Załoga Kamila Rutkowskiego zdobyła 27 punktów i uplasowała się na 9 miejscu, a nie na 12 jak pierwotnie zostało ogłoszone. Za pomyłkę przepraszamy. Dziękujemy za czujność.